'Djali e pyet 'Ku është babi?', ja si i përgjigjet Fjodora Fjora

'Djali e pyet 'Ku është babi?', ja si i përgjigjet Fjodora Fjora

08:36, 06/07/2020

Gazetarja shumë e dashur për publikun, Fjodora Fjora ishte e ftuar ditën e djeshme në rubrikën “Trotuar” në “E Diell”, ku u trajtua tema “Mamatë Single”.

Gjatë bisedës në studio, Fjodora tregoi se i biri e ka pyetur se ku është babi dhe ajo i ka shpjeguar strukturën familjare.

“Ka familje që e kanë mamin dhe babin, ka që e kanë vetëm babin, ka që kanë vetëm mamin, po ka që edhe mund të mos ketë as njërin as tjetrin, por i bëhet dikush tjetër”, tha gazetarja.

“Sheh fëmijët e tjerë, ata kanë babin dhe përballesh menjëherë se përse se kam babin. Unë jam përpjekur t’i shpjegoj këtë, që ka të gjitha format e familjeve në këtë botë. Ka që kanë mamin dhe babin, ka që kanë vetëm babin, ka që kanë vetëm mamin, po ka që edhe mund të mos ketë as njërin as tjetrin, por i bëhet dikush tjetër, i cili bëhet shumë i rëndësishëm për ta”, u shpreh Fjodora.

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

koment06/07/2020 12:44

E pac me jete. Pervec gjakut trashegohet edhe kultura dhe nga te dyja kjo e fundit eshte me e rendesishmja.

Shto koment

Denonco