Filmi që bëri namin këto ditë e përloti mijëra njerëz, njihuni me aktoren e vogël të ‘Mrekullia në qelinë Nr.7’

Filmi që bëri namin këto ditë e përloti mijëra njerëz, njihuni me aktoren e vogël të ‘Mrekullia në qelinë Nr.7’

20:46, 05/04/2020

Me siguri këto pamje dhe këtë titull ditët e fundit e keni lexuar në shumë e shumë vende. Epo nuk është për tu habitur pasi ky film i ri i prodhuar vetëm për "Netflix" ka bërë shumë njerëz të qajnë!

"Mrekullia në qelinë nr.7" është filmi Turk më i ri dhe më i suksesshëm i momentit. Kjo për shkak të historisl së dhimbshme që trajton, por edhe falë profesionalizmit të dy aktorëve kryesorë, “Ova” dhe “Memo”.

Aras Bulut është tashmë shumë i njohur për publikun shqiptar, pasj shumë role të tij janë transmetuar edhe në ekranet tona.

“Ova”, është vogëlushja e talentuar që na i rrëmbeu të gjithëve zemrat.

Emri i vërtetë i saj është Nisa Sofiya Aksongur dhe është vetëm 9-vjeçe.

Vogëlushja ka lindur në Stamboll në vitin 2011 aty ku jeton me familjen e saj. Rolin e saj të parë e ka pasur në personazhin e “Hanzades”, në serialin “Kösem” në vitin 2015.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco