Premtohet ‘spektakël në qielli’ gjatë kësaj fundjave

Premtohet ‘spektakël në qielli’ gjatë kësaj fundjave

21:08, 16/11/2019
A+ Aa A-

Gjatë kësaj fundjavë do të ketë “shi” meteorësh nga kometa Leonid, të njohur për shkëlqimin dhe ngjyrën e tyre, sipas shkencëtarëve.

Por për shkak të hënës së plotë, do të ketë më pak meteorë të dukshëm në qiell se sa në ngjarjet e mëparshme.

Shpresojmë që qielli të jetë i qartë, për të ndjekur “spektaklin”, ku do të shohim rreth 14 apo 15 meteorë në orë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco