Jorida Tabaku feston ditëlindjen, ja sa vjeç mbushi ish-deputetja më e bukur e Parlamentit

Jorida Tabaku feston ditëlindjen, ja sa vjeç mbushi ish-deputetja më e bukur e Parlamentit

22:16, 01/07/2019

Jorida Tabaku është ndër deputetet më bukura të Parlamentit Shqiptar. Gjithnjë me fustane dhe kostume shumë elegante, ajo është dhe një ndër deputet më elegante.

Por dita e sotme është shumë e veçantë për ish-deputeten, pasi ajo feston 40 vjetorin e lindjes së saj. Dhe  pikërisht në këtë ditë nuk mund të mungonte një urim për të nga miqtë dhe kolegët e saj brenda Partisë Demokratike.

“Gëzuar dhe 100 vite të lumtura!

E kishim menduar që në këtë ditë të bukur dhe të veçantë t’i bënim një surprizë të këndshme Jorida Tabakut. Ka qenë përherë pranë nesh dhe halleve të kësaj zone, e dashur dhe e gatshme për të ndihmuar çdo kënd pa pasur parasysh ndasitë partiake. Janë të rralla zonjat si ty aq më tepër deputetet si ju. Kemi ndarë se bashku gëzimin dhe hidhërimin në këto 10 vite pune dhe përkushtimi.

Faleminderit për gjithçka deri më sot. Gëzuar ditëlindjen dhe paçi vetëm gëzime dhe kënaqësi siç na jepni ne përherë. ??????”, shkruhet në postimin e faqes së Partisë Demokratike Dega 8 Tiranë, të cili e ka shoqëruar edhe me këtë fotografi të mëposhtme. 

Ju kujtojmë që Rreth në vitin 2017 Jorida është nënë e dy binjakeve, të cilat i ka quajtur Arba dhe Iris. Po ashtu ajo ka qenë edhe deputetja më aktive në Parlament dhe në zhvillimet brenda partisë ku ajo bën pjesë.

ImageImage

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco