PAMJET/ Ja si u sulmua Arnold Schwarzenegger në Afrikën e Jugut

PAMJET/ Ja si u sulmua Arnold Schwarzenegger në Afrikën e Jugut

22:29, 18/05/2019

Një ngjarje e pazakontë i ka ndodhur aktorit të njohur Arnold Schwarzenegger ndërsa po merrte pjesë në një aktivitet sportiv në nder të tij, në një palestër në Sandton të Afrikës së Jugut.

Ndërsa po bënte një video-selfie për të treguar aftësitë e atletëve, një person u shkëput nga spektatorët dhe e goditi me shkelm yllin e ”Terminator” në kurriz.  

Ish guvernatori Schwarzenegger përfundoi në tokë dhe u ngrit nga rojet e sigurisë, të cilët e rrethuan menjëherë.

Autori i sulmit ndaj Schwarzenegger u neutralizua dhe ende nuk dihen motivet se përse e kreu atë veprim.

 “E kuptova që isha goditur vetëm pasi pashë video. Kujtova se u shtyva nga turma dhe kjo është një gjë e zakonshme. Jam shumë i lumtur që idioti nuk më prishi videon”, shkruan aktori 71 vjeçar në “Twitter”-in e tij.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco