Lajmi i keq për fansat e ‘Ertugrul’, ja kur mbaron seriali

Lajmi i keq për fansat e ‘Ertugrul’, ja kur mbaron seriali

09:37, 26/03/2019

Seriali shumë i ndjekur nga shqiptarët i cili transmetohet në ‘Klan Plus’ ‘Ertugrul’ po transmetohet prej kohësh në Shqipëri.

Por një lajm i keq vjen për të gjithë fansat e këtij seriali.

Ekipi i produksionit ka vendosur ta përfundoj serialin para pushimeve verore dhe mediat turke shkruajnë se episidoi i fundit do të transmetohet premierë në Turqi më 29 maj të 2019.

Saga do të vazhdoj me të birin e Ertugrulit,  Osmanin që parashikohet të nis transmetimin në ekranin e televizionit turk TRT 1 në muajin tetor ose nentor të këtij viti.

Emri  i serialit nuk do të jetë më ‘Ertrugrul’ por ‘Dirilis Osman’.

Aktorët kryesorë do të jenë Engin Altan Duzyatan dhe Burak Ozviç do të luaj rolin e të birit të Ertugrulit,Osmanin.

Image

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco