Lajmi i fundit

Itali, arrestohet shqiptari i arratisur gjatë operacionit ‘Due Mondi’/Emri

VIDEO/ Kastriot Tusha dhe Gold Ag qëllojnë shenjë me Ushtrinë e Kosovës

VIDEO/ Kastriot Tusha dhe Gold Ag qëllojnë shenjë me Ushtrinë e Kosovës

20:11, 14/12/2018
A+ Aa A-

Sot Kuvendi i Kosovës ka miratuar ligjet që e shndërrojnë Forcën e Sigurisë së Kosovës në Ushtri të Kosovës. Në vazhdën e kësaj ka ardhur edhe një këngë e re kushtuar djemve dhe vajzave me uniformë ushtarake.

Gold Ag dhe Kastriot Tusha kanë sjell një këngë të re të titulluar “Ushtria e Kosovës”, të cilës ia kanë shoqëruar edhe videon. Përveç tekstit fantastike, në video ata të dy shihen të veshur edhe si ushtar, gjë që ka marrë komente pozitive.

Theksojmë se teksti e ka shkruar vetë reperi, ndërsa muzikën e ka bërë Alban Furtuna dhe Arian Agushi. Ata të dy është duke punuar ndaras në publikimin e projekteve muzikore, të cilat do të vijnë gjatë vitit të ardhshëm.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco