Pas 'Baftjarit', Bes Kallaku dhe Ylli Baka godasin sërish /VIDEO

Pas 'Baftjarit', Bes Kallaku dhe Ylli Baka godasin sërish /VIDEO

17:26, 13/02/2018

Aktori i humorit Bes Kallaku kishte rezervuar një surprizë për të gjithë fansat e tij.

Pas këngës ‘Baftjari’, një bashkëpunim me këngëtarin e muzikës popullore Ylli Baka , dyshja ka sjellë tashmë ‘Çohu kërceni’.

‘Baftjari’ u kthye në një nga hitet e verës që lamë pas dhe pritet që pot ë njëjtin efekt të shkatojnë dhe ritmi I këngës më të re.

Ndërkohë që Besi ka njoftuar publikimin e këtij bashkëpunimi, çifti janë ‘arratisur’ drejt Santorinit për disa ditë relaksi.

Teksti

Bes Kallaku & Yll Baka - Cohu kerceni

A e di se c'thot refreni?

Cohu kerceni, cohu kerceni

Se me mire se ktu sdo gjeni

Cohu kerceni cohu kerceni

Nje jet kemi, nje jet kemi.

Cohu kerceni cohu kerceni.

 

Kenga, ca thot kenga

Ma do shpirti ma do zemra

Hajde hajde futu brenda

Hajd shiko si duket gjendja.

 

Yes, yes, yes, do kercej der ne mengjes.

Yes, yes, yes, do kercej deri sa t'vdes

 

Dale, dale Babale, opo dale dale Babale.

Frymen ma ma ma ndale

Kalle lale, kalle lale

 

Refreni.

A e di se cthot refreni?

.......

 

Besi:

Kenga ca thot kenga ma do shpirti ma do zemra.....

 

Merre merre dhe shokun

Merre nokun merre dhe lokun

Nje tradit e ka shqiptari

Kush te paguaje i pari

 

Dale dale Babale.....

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment