Lajmi i fundit

LIVE SYRI TV/ Këndi i Pano Sokos: Shqiptarët që ikin

‘Njeriu mal’, boksieri i njohur rus rekrutohet nga Putini për të luftuar në Ukrainë

‘Njeriu mal’, boksieri i njohur rus rekrutohet nga Putini për të luftuar në Ukrainë

09:02, 01/10/2022
A+ Aa A-

Presidenti i Rusisë ka ftuar Nikolai Valuev të luftojnë kundër Ukrainës.

I njohur me nofkën ‘njeriu mal’ ka deklaruar se është i lumtur se është gati të luftojë për vendin e tij.

Valuev 49 vjeç është tërhequr nga boksi që nga viti 2009 ndërsa në vitin 2011 iu bashkua parlamentit rus ku përfaqësoi partinë Rusia e Bashkuar pro Putinit.

Ai është i gjatë 2.13 m dhe peshon 150 kg. 

Valuev  është dy herë kampion bote në peshat e rënda dhe është një “hero” për rusët. 

“Mendoj se të gjithë deputetët kanë marrë thirrje për rekrutim, kështu që edhe unë. E mora telefonatën pak para udhëtimit tim në Donbas dhe nuk isha në shtëpi. Javën e ardhshme do të raportoj në zyrën e rekrutimit”, tha Valuev për “Izvestia”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco