Lajmi i fundit

ODEON/ Zërat e fuqishëm të grave në '7 Minuta', drama që bërtet për të drejtat e mohuara

VIDEO/ Momenti tragjik i ortekut që mori jetën e 6 alipinistëve në Itali

VIDEO/ Momenti tragjik i ortekut që mori jetën e 6 alipinistëve në Itali

08:21, 05/07/2022
A+ Aa A-

Gjashtë të vdekur dhe tetë të plagosur. Ky është bilanci tragjik i shkëputjes së një blloku akulli që u transformua në një ortek në malin Marmolada në Itali.

Viktimat janë alpinistë profesionistë dhe amatorë të cilët nuk arritën t’i mbijetonin ortekut të krijuar në malin e Dolomiteve në kufirin mes Trentinos dhe Venetos. Në internet po qarkullojnë pamjet e momentit tragjik që ka krijuar panik dhe kaos ndërsa shumë njerëz konsiderohen te humbur.

Pamjet:

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco