Erdogan: Finlanda dhe Suedia strehojnë terroristë

Erdogan: Finlanda dhe Suedia strehojnë terroristë

17:13, 18/05/2022
A+ Aa A-

Pas kërkesës së Suedisë dhe Finlandës për tu bashkuar me NATO-n të shumtë ishin vendet anëtare të cilat e përshëndeten këtë vendin por kjo nuk nuk ndodhi me Turqinë e cila jo vetëm që ishte kundër por dhe akuzoi të dy vendet si strehuese të terroristëve duke ju referuar kurdëve.

Sot në parlament Erdogan u ka bërë “një ofertë” të dy vendeve por të mos vendosur veton me kusht që dy vendet të ekstradojnë të dyshuarit për terrorisëm.

“Ne u kërkuam atyre që të ekstradojnë 30 terroristë, por ata refuzuan ta bëjnë këtë. Mos i ktheni terroristët tek ne dhe pastaj kërkoni nga ne mbështetjen tonë për anëtarësimin tuaj në NATO”, tha Erdogan.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco