FOTO/ Fortesa Kapitol: Pamje të pabesueshme brenda godinës

FOTO/ Fortesa Kapitol: Pamje të pabesueshme brenda godinës

19:00, 13/01/2021
A+ Aa A-

Këto pamje të pabesueshme vijnë nga brenda godinës së Kapitol Hill në SHBA.

Godina e Kongresit është mbushur me trupa të Gardës Kombëtare,të cilët po ruajnë ambientet në pritje të inaugurimit të presidentit Joe Biden.

Trupat janë detyruar që të flenë në dyshemenë e Kongresit, bashkë me armët dhe pajisjet e tjera.

Në foto shihet teksa ligjvënësit futen brenda në godinë, kurse trupat janë akoma duke fjetur.

Aktualisht në Uashington janë dërguar 6200 trupa të Gardës Kombëtare. Në pritje janë edhe 10 mijë të tjerë të shtunën.

Kapitoli u sulmua të mërkurën e shkuar nga turma e mbështetësve të presidentit Donald Trump.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco