COVID-19/ Ulet numri i infeksioneve në Itali, 17 të vdekur në 24 orë

COVID-19/ Ulet numri i infeksioneve në Itali, 17 të vdekur në 24 orë

18:37, 21/09/2020

Janë ulur shifrat e vdekjeve nga COVID-19 në 24 orët e fundit në Itali.

Në shtetin fqinjë janë regjistuar 1350 raste pozitive, kundër 1587 të ditës së djeshme.

Gjithashtu rritet numri i viktimave, duke shënuar 17 vdekje, ndërkohë që 232 persona gjenden në terapi intensive.

Qeveria italiane ka vendosur ditën e sotme që të gjithë personat që vijnë nga Franca dhe veçanërisht, Parisi do të testohen me tampon, për shkak të rritjes së madhe të rasteve në atë vend.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco