FOTOLAJM/ Italia si një shkretëtirë

FOTOLAJM/ Italia si një shkretëtirë

22:51, 26/02/2020

Rrugët e mrekullueshme të Milanos kanë mbetur të zbrazëta, ndërsa Italia lufton përhapjen e koronavirusit vdekjeprurës.

Vendi shkoi nga gjashtë raste në më shumë se 400 me 12 të vdekur që nga e premtja e kaluar, duke u bërë rajoni i prekur më keq në Evropë.

Tani rrugët, dikur të mbipopulluara, të Milanos kanë mbetur të zbrazëta ndërsa vendi po lufton si qyteti më i goditur i kontinentit.

Një nga rrugët kryesore të lagjes Brera në qendër të qytetit duket bosh, ndërsa rrugët dhe sheshet në lagjen e Universitetit Bicocca, zakonisht plot me qindra studentë të universitetit, ishin të qeta. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco