FOTO/ Kjo është shtëpia e re 25 milionë $ e çiftit Obama

FOTO/ Kjo është shtëpia e re 25 milionë $ e çiftit Obama

17:58, 25/08/2019

Ish çifti presidencial amerikan, Barack dhe Michele Obama po bëhen gati për shtëpinë e tyre të re.

Bëhet fjalë për një vilë 15 milionë dollarëshe të ndodhur në Martha Vineyard, një ishull në jug të Massachusetts.

Rezidenca ka një hapësirë prej 7 mijë metrash katrorë, 7 dhoma gjumi, 8 tualete dhe hapësira të pafundme sportive dhe relaksi.

Shtëpia shtrihet në rreth 29 dynym hapësirë të gjelbëruar dhe më parë ka patur një çmim prej 22,5 milionë dollarësh. /SYRI.NET

Fotot e mëposhtme nuk kanë nevojë për shumë komente:

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Profesori 25/08/2019 18:36

Nuk mund t' u shpetonin edhe keta sindromit te komunisteve: E nisin karrieren politike me brekdhjera dhe perfundojne miliardera. Do te ishte me e plote pamja nese do te shoqerohej edhe me fotot e Obamave para dhe pas presidences. Kjo ka ndodhur me te gjithe lidrershipet e majte ne Amerike , ne Europe po se po , ne Azi. Kjo eshte ideologjia e majte : gjithe diten " qajne" dhe jargosen per shtresat ne nevoje, per politika sociale ne ndihme te tyre gjoja dhe gjithe naten numerojne sa kapital shtuan ne kurriz te atyre qe i votuan. Keshtu ka ndodhur me te majten ne Greqi, ne Itali, ne Portugali etj., nga emra dhe familje te rendomta per shkak te abuzimeve me pushtetin , shnderohen ne familje me pasuri marramendese. Shembuj tipik ke ketu Rilindjen... Te shohim nese kane kryer evazion Obamat. Nje thenie popullore per kete lloj monstre njerezore: moj para me ngrence m...e bere " isli" ( njeri) harbune.

Shto koment

Denonco