FOTO /Në këtë vend të botës ndodhi çmenduria, një hamburger u shit për 10 mijë dollarë

FOTO /Në këtë vend të botës ndodhi çmenduria, një hamburger u shit për 10 mijë dollarë

19:47, 20/03/2017

Asma Al Fahim, themelues i revistës Villa 88, ka pranuar të blejë një hamburger për 10 mijë dollarë.

Hamburgeri gjigand i ndërtuar me shtatë copa mishi, djathë, me proshutë dhe me sallatë u përgatit nga Russell Impiazzi, drejtor kuzhinës në Le Gourmet në Dubai.

Dy vite më parë në Dubai ishte thyer rekordi për shitjen e hamburgerit më të shtrenjtë, që kushtoi rreth 7 mijë dollarë.

Sipas organizatorëve të ankandit, të ardhurat do të shkojnë për ndërgjegjësimin e kancerit të gjirit.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment