Finalja e Champions League/ Manchester City publikon listën me lojtarët e grumbulluar

Finalja e Champions League/ Manchester City publikon listën me lojtarët e grumbulluar

18:53, 08/06/2023

 

Kur na ndajnë edhe pak ditë nga finalja e madhe e Champions League, Interi dhe Manchester City po bëjnë përgatitjet e fundit për të luajtur në maksimum mbrëmjen e Stambollit. “Qytetarët” vijnë si skuadra favorite në këtë përballje, dhe kërkojnë të kurorëzohen në krye të Europës për herë të parë në histori.

Ndërkohë që skuadra angleze është nisur për në Stamboll, janë publikuar gjithashtu edhe lojtarët e grumbulluar nga Pep Guardiola për këtë sfidë.

PORTIERË: Stefan Ortega Moreno, Ederson, Maximo Perrone, Scott Carson.

MBROJTËS: Kyle Walker, Ruben Dias, John Stones, Nathan Ake, Aymeric Laporte, Sergio Gomez, Manuel Akanji, Rico Lewis.

MESFUSHORË: Kalvin Phillips, Ilkay Gundogan, Rodrigo, Kevin De Bruyne, Phil Foden, Cole Palmer.

SULMUES: Erling Haaland, Jack Grealish, Julian Alvarez, Bernardo Silva, Riyad Mahrez.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco