'Nga 2026 portierët do qëndrojnë me shpinë', Maignan tallet me rregullat e reja të IFA

'Nga 2026 portierët do qëndrojnë me shpinë', Maignan tallet me rregullat e reja të IFA

10:28, 26/03/2023

Mike Mignan i përgjigjet me ironi miratimit nga IFAB të rregullores së re për goditjet e penalltisë me portierin që nuk do të duhet më të shpërqendrojë kundërshtarin duke lëvizur dhe prekur shtyllat apo traversën.

Portieri i Francës dhe Milanit ka postuar në profilin e tij në “Twitter” me ironi që portieri duhet të kthehet edhe me shpinë.

“Rregulli i ri i IFAB për penalltitë në vitin 2026, portierët do të duhet të kthehen me shpinë në momentin e gjuajtjes”-shprehet francezi


Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco