Tebas përjashton Barcelonën: Mbappe dhe Haaland mund të jenë vetëm në Real Madrid

Tebas përjashton Barcelonën: Mbappe dhe Haaland mund të jenë vetëm në Real Madrid

10:44, 02/02/2023

Me mbylljen e afatit kalimtar dimëror, është koha për t’u fokusuar në objektivat që mbeten për t’u arritur në qershorin e ardhshëm, në një sezon që ka rifituar të gjithë intensitetin e tij pas Kupës së Botës në Katar.

Megjithatë, planifikimi i ekipeve të futbollit nuk pushon kurrë dhe është normale që gazetat të vazhdojnë të bëjë pyetje, mbi të gjitha, me ardhjet e mundshme dhe në disa raste të tjera të pritshme të më shumë se një lojtari të nivelit të lartë për spanjollët.

La Liga për të rifituar pak nga prestigji i saj përballë rrëmujës së pandërprerë të futbollistëve drejt Ligës Premier, pritet të tentoj transferimin e yjeve të mëdhenj.

Mediumi El Chiringuito ka bërë një intervistë me presidentin e La Ligas, Javier Tebas, duke e pyetur për ardhjen e mundshme të dy lojtarëve më të fuqishëm në futbollin botëror: Kylian Mbappe dhe Erling Haaland.

Tebas nuk hezitoi të përgjigjet, teksa konfirmoi se Real Madridi mund t’i transferojë të dy, duke mos i lënë asnjë shans Barcelonës.

“Shpresojmë që të dy lojtarët të luajnë në La Liga, por këta dy lojtarë mund të jenë vetëm në Real Madrid, sepse situata ekonomike e Barcelonës nuk do t’i lejojë ata të kenë qasje në këto lloje lojtarësh”.

Tebas gjithashtu konfirmoi se shumë gjëra do të duhej të ndryshonin te Barcelona që ajo të inkorporojë këta dy lojtarë.

“As këtë sezon dhe as tjetrin. E shoh të pamundur”, përfundoi presidenti i La Ligas. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco