Skuadra e Serisë A eliminohet papritur nga Kupa e Italisë

Skuadra e Serisë A eliminohet papritur nga Kupa e Italisë

21:04, 08/08/2022

Pas Veronës, një tjetër skuadër e Serisë A eliminohet papritur që në fazën 1/32 e Kupës së Italisë. Sassuolo mposhtet nga Modena me rezultatin 3-2, duke u larguar para kohe nga kompeticioni.

Një ndeshje e dominuar në pjesën më të madhe të kohës nga verdheblutë, që rezituan me të gjitha mënyrat në minutat e fundit për të “fluturuar” në fazën e 1/16-ave.

Falcinelli dhe Mosti kaluan në epërsi të dyfishtë Modenan, para se Berarrdi të ngushtonte diferencën në 2-1 me penallti në minutat shtesë të pjesës së parë. Në fraksionin e dytë Mosti realizoi sërish për verdheblutë, ndërsa Sassuolo u kundërpërgjigj me finalizimin e saktë të Ayhan, por vetëm kaq, e gjithë ndeshja u mbyll 3-2.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco