Origi mbërrin sot te Milani, detajet e transferimit

Origi mbërrin sot te Milani, detajet e transferimit

12:12, 27/06/2022

Divock Origi do të jetë afrimi i parë i klubit të Milanit për këtë merkato.

Sulmuesi, kontrata e të cilit me Liverpoolin përfundoi, do të mbërrijë mbrëmjen e kësaj të hënë në Milano, ndërsa nesër janë planifikuar ekzaminimet mjekësore dhe nënshkrimi i kontratës 4-vjeçare, nga e cila belgu do të fitojë 3.5 milionë euro neto në sezon plus bonuse.

Është e vështirë që të thuhet nëse Origi do e nisë këtë eksperiencë në rolin e titullarit, por duhet theksuar se ai është një lojtar shumë cilësor dhe mjaft i aftë për të shënuar gola.

Në vitet e fundit te “The Reds” belgu numëron 60 paraqitje dhe 16 gola.

Origit nuk i mungon eksperienca ndërkombëtare dhe sigurisht për këtë arsye Maldini ka vendosur ta afrojë sa më shpejt sulmuesin.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco