Champions League/ Juventus  - Barcelona, formacionet zyrtare

Champions League/ Juventus - Barcelona, formacionet zyrtare

19:59, 28/10/2020

Në orën 21:00, në stadiumin “Allianz” të Torinos, do të luhet dueli midis Juventusit dhe Barcelonës, e vlefshme për fazën e grupeve në Ligën e Kampioneve.

Një sfidë që premton spektakël, duke parë cilësitë e të dy skuadrave. Sportdashësit prisnin një duel midis Ronaldos dhe Messit, por një gjë e tillë nuk do të ndodh pasi sulmuesi portugez rezulton ende pozitiv me koronavirus.

Pirlo ka hedhur në fushë një formacion 3-5-2, ndërsa Koeman nga ana tjetër ka preferuar një skemë 4-2-31.

Miralem Pjanic do të luaj nga minuta e parë për katalanasit në sfidën ndaj ish-skuadrës së tij.

Formacionet zyrtare:

Juventus: Szczesny - Demiral, Bonucci, Danilo - Cuadrado, Bentancur, Rabiot, Chiesa - Dybala - Kulusevski, Morata

FC Barcelona: Neto - Roberto, Araujo, Lenglet, Alba - Pjanic, De Jong - Dembélé, Messi, Pedri - Griezmann

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco