VIDEO/ Incidentet me holandezët, policia kërkon mbylljen e lokaleve, tërhiqet pas rezistencës së pronarëve

22:46, 24/05/2022

Policia ka kërkuar mbylljen e lokaleve në rrugën 'Mustafa Matohiti', ku prej 24 orësh janë mbledhur tifozët holandezë të Feynoord. 

Pas përplasjeve me huliganët, policia ka kërkuar mbylljen e lokaleve.

Blutë kanë hasur në kundërshtinë e pronarëve të bizneseve dhe janë tërhequr.

Qindra forca policie vazhdojnë përleshjen me tifozët nga Rotterdam në disa rrugë të kryeqytetit. 

Numërohen rreth 200 tifozë problematikë të cilët kanë shkaktuar incidente këtë mbrëmje. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco