VIDEO SYRI/ Bllokohen 300 makina në 'Qafë Murriz', nuk lejohen të kalojnë në 'Rrugën e Arbrit'

VIDEO SYRI/ Bllokohen 300 makina në 'Qafë Murriz', nuk lejohen të kalojnë në 'Rrugën e Arbrit'

20:55, 27/11/2021

Mes shiut dhe të ftohtit, rreth 300 makina janë bllokuar nga policia në Qafë Murriz pjesë e Rrugës së Arbrit.

Sipas raportimeve për SYRI TV dhe Syri.net, rruga është bllokuar pasi kompania ndërtuese po kryen punime në rrugë.

Shoferët janë të revoltuar pasi gjatë rrugës nuk ka pasur tabelë që të njoftonte se rruga ishte e bllokuar për shkak të punimeve që po kryeshin.

E vetmja zgjidhje për ta është kthimi mbrapsh për në Tiranë apo qytetet e tjera nga vijnë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco