FOTO/ Presidenti Meta udhëton drejt Skocisë, takon legjendën e Kombëtares

FOTO/ Presidenti Meta udhëton drejt Skocisë, takon legjendën e Kombëtares

15:23, 19/10/2021

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka udhëtuar drejt Skocisë për të ndjekur ndeshjen Celtic-Ferencvaros e cila luhen pasditen e sotme për Ligën e Evropës.

Presidenti është pritur nga legjenda e Kombëtares, Rudi Vata.

Ky i fundit jeton prej vitesh në Skoci, pasi dhe djali i tij Roko aktivizohet me ekipet zinxhirë të Celtic.

Fotot i ka shpërndarë vetë Presidenti Meta në faqen e tij në ‘’Twitter’’.

Celtic dhe Ferencvarosi do të përballen ditën e sotme për sfidën në grupe të Ligës së Europës ku mesa duket shqiptarët do të jenë kundërshtarë pasi në fushë për hungarezët pritet sulmuesi i Kombëtares, Myrto Uzuni.

 

Ëith Rudi and Rocco Vata in Glasgoë. Finally, ready for Paradise. #CelticFC💚 #CELFER #UEL #COYBIG🍀 pic.tëitter.com/uYBfcng1p2

— Ilir Meta (@ilirmetazyrtar) October 19, 2021

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco