VIDEO/'Përhajër Zajednica', momenti kur aktivistët e PSD-së e gjuajnë me tortë Besnik Bislimin

VIDEO/'Përhajër Zajednica', momenti kur aktivistët e PSD-së e gjuajnë me tortë Besnik Bislimin

18:25, 21/03/2023

Aktivistët e PSD-së kanë kryer një aktivitet simbolik si shenjë kundërshtimi ndaj pajtimit të Kurtit me Vuçiqin në Bruksel, çka edhe nënkuptoi themelimin e ‘Zajednicës’.

Aktivistët zgjodhën zëvendëskryeministrin e vendit, Besnik Bislimin, për ta vënë në shënjestër, shkruan Syri.net Kosova.

Ata e gjuajtën Bislimin me një tortë ku shkruhej “Përhajër Zajednica” dhe me qumësht.

Të njëjtët njoftuan se të shtunën do të protestohet kundër ‘Zajednicës’.

“Tortë e milkshake për “Zajednicën”. E gëzofshin këta që e pranuan! Kurse ne, qytetarët e Kosovës, do ta kundërshtojmë atë e të kërkojmë masivisht dorëheqjen e tyre.Prandaj, protestojmë të shtunën, me 25 mars, në orën 14:00.#dorëheqje“, shkruhej në mbishkrimin e videos. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco