Koloneli e quan Albin Kurtin kryeministrin më të mirë që ka pasë Kosova

Koloneli e quan Albin Kurtin kryeministrin më të mirë që ka pasë Kosova

21:30, 07/02/2023

Koloneli Dritan Demiraj, përmes një postimi në Facebook ka shkruar fjalë shumë të mira për kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, shkruan syri.net Kosova.

‘Albin Kurti eshte padiskutim kryeministri me i sukseshem i Republikes se Kosoves.

Pergjate karrieres se tij politike ai ka përballuar me shumë sukses sulmet dhe nderhyrjet e forta të diplomateve te huaj ndaj qeverise se tij dhe Kosovës’, ka shkruar ai.

‘Nen drejtimin e tij qeveria ka bere hapa te rendesishem ne luften kunder korrupsionit, rritjen ekonomike, ka rritur ndjeshem investimet dhe reformat ne fushen e sigurise dhe te mbrojtjes, ka rritur investimet e huaja dhe shume arritje te tjera. A jane keto te mjaftueshme? Sigurisht qe jo’, ka thënë tutje.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco