Pas rastit tragjik, Albulena Haxhiu mbledh në mëngjes grupin ndërministror

Pas rastit tragjik, Albulena Haxhiu mbledh në mëngjes grupin ndërministror

23:22, 30/11/2022

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu ka reaguar pas rastit tragjik që ndodhi në oborrin e Gjinekologjisë në Prishtinë, raporton Syri.net Kosova.

Haxhiu ka cilësuar si krim të rëndë dhe sipas saj këto bënë që të kuptojmë që femicidi është I përhapur në shoqërinë tonë.

Ajo pas këtij rasti fton nesët grupin e ngusht ndërministror që të mblidhet në orën 8:30.

Postimi i plotë:

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco