Miratohet Projektligji për Sigurinë Kibernetike

Miratohet Projektligji për Sigurinë Kibernetike

19:38, 07/10/2022

Kuvendi sapo ka miratuar Projektligjin për Sigurinë Kibernetike.

Nga 61 deputetë të pranishëm, të gjithë votuan pro.

Ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla, tha se përmes këtij Projektligji, MPB ka vendosur parimet dhe rregullat bazë mbi të cilat do të veprojnë institucionet që zhvillojnë politika lidhur me sigurinë kibernetike.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco