Dy adoleshente nga Peja të zhdukura, deputeti bën thirrje për gjetjen e tyre

Dy adoleshente nga Peja të zhdukura, deputeti bën thirrje për gjetjen e tyre

12:41, 29/09/2022

Ka gjashtë ditë që familjet janë në kërkim të dy vajzave të ndryshme, njëra 19 vjeçare nga fshati Qyshk dhe tjetra 18 vjeçare nga Treboviçi i Pejës, që janë zhdukur pa asnjë shenjë.

E ndihmë ka kërkuar edhe deputeti i AAK-së, Bekë Berisha që vjen nga ky rajon.

“Ka 6 ditë që dy familje kërkojnë ndihmë për gjetjen e vajzave të tyre, E.B., 19-vjeçare, nga fshati Qyshk, dhe L.N., 18-vjeçare, nga fshati Treboviç i Pejës. Ftoj organet e rendit që të intensifikojnë përpjeket për gjetjen e tyre. Njëherit, apeloj tek qytetarët që kushdo që ka ndonjë informacion për vendodhjen e tyre ta njoftojë Policinë e Kosovës” ka shkruar ai.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco