Sot temperatura deri 23 gradë

Sot temperatura deri 23 gradë

07:43, 29/09/2022
Sot do të mbajë mot kryesisht me vranësira dhe intervale me diell.
 
Vranësirat parashihen, që në pjesën perëndimore, kryesisht në Junik dhe vendet për rreth viseve malore, të sjellin riga shiu.
 
Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 6-9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 20-23 gradë Celsius.
 
Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes.
 
 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco