​Shpërthen gypi në Hajvali, disa lagje mbeten pa ujë të pijshëm

​Shpërthen gypi në Hajvali, disa lagje mbeten pa ujë të pijshëm

22:43, 13/08/2022

KRU Prishtina ka njoftuar se në orët e mbrëmjes ka shpërthyer gypi i ujit në fshatin Hajvali.

Pa ujë të pijshëm kanë mbetur Hajvalia, Veterniku, Çagllavica, lagjet “Nic”, “Qershia” dhe “Qëndresa”.

“Jemi duke u marrë me rastin, por kushtet atmosferike e bëjnë të pamundurën të intervenohet sonte”, thuhet në njoftim.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco