Zelensky feston fitoren e Ukrainës: Guximi ynë i bën përshtypje botës, muzika jonë pushton Evropën

Zelensky feston fitoren e Ukrainës: Guximi ynë i bën përshtypje botës, muzika jonë pushton Evropën

08:33, 15/05/2022

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, ka uruar Orkestrën Kalush për fitoren e tyre për Ukrainën.

“Guximi ynë i bën përshtypje botës, muzika jonë pushton Evropën”, ka shkruar ai në Telegram.

“Ne do të bëjmë çmos që një ditë të presim pjesëmarrësit dhe të ftuarit e Eurovizionit në Mariupolin ukrainas. Të lirë, paqësor, të rindërtuar”, shtoi ai.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco