Behgjet Pacolli për orën policore: Nuk di çka shërben?

Behgjet Pacolli për orën policore: Nuk di çka shërben?

15:11, 23/01/2022

Kreu i AKR-së, Behgjet Pacolli ka kundërshtuar vendosjen e orës policore.

Ai në një postim në Facebook mbështeti masat për tubimet, takimet nëpër vende pulbike, puntoritë e ndryshme, mirëpo orën policore jo.

“Nuk besoj se virusi do të jetë aktiv vetëm prej ores 22:00 deri në orën 05:00 të mëngjesit?!

Kjo nuk është e drejtë, qytetarët tanë nuk e meritojnë këtë !

Ne duhet t'ua lehtësojmë jetën qytetarëve ne këtë kohë kur ata edhe përballen me mungesën e rrymës dhe sfidat tjera të jetesë”, deklaroi Pacolli.

  • Postimi i plote:

Sot është dita e dytë që përsëri do të kemi orën policore. Masat (tubimet, takimet nëpër vende publike, puntoritë e ndryshme etj) janë masa të nevojshme dhe efektive për mbrojtjen nga Covidi 19, por ora policore nuk di çka shërben?

Nuk besoj se virusi do të jetë aktiv vetëm prej ores 22:00 deri në orën 05:00 të mëngjesit?!

Kjo nuk është e drejtë, qytetarët tanë nuk e meritojnë këtë !

Ne duhet t'ua lehtësojmë jetën qytetarëve ne këtë kohë kur ata edhe përballen me mungesën e rrymës dhe sfidat tjera të jetesës!

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco