Sot ftohtë, në mbrëmje reshje shiu dhe bore

Sot ftohtë, në mbrëmje reshje shiu dhe bore

08:02, 20/01/2022

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se të enjten, në orët e vona të natës priten reshje shiu dhe bore.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -7 deri -5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 3-7 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga veriu dhe verilindja me shpejtësi 1-7 m/s. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco