Aksident në Veternik, bllokohet rruga

Aksident në Veternik, bllokohet rruga

09:10, 19/01/2022

Një aksident trafiku ka ndodhur në orët e mëngjesit në dalje të Prishtinës.

 

Aksidenti ka ndodhur në Veternik, afër rrethrrotullimit në hyrje të autostradës Prishtinë-Pejë.

Në fotot e dërguara nga një lexues i lajmi.net, shihet edhe një veturë e aksidentuar në vendin e ngjarjes.

Aksidenti ka bërë që rruga të bllokohet për më shumë se gjysmë ore, duke shkaktuar kolona të gjata të automjeteve.

Ende nuk dihen shkaqet e aksidentit dhe nëse ka të lënduar. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco