Befason Isa Mustafa: Detyrën e kreut të komunës e çon në qiell (Video)

Befason Isa Mustafa: Detyrën e kreut të komunës e çon në qiell (Video)

23:59, 01/12/2021

Ish-kryeministri i Kosovë, njëherësh ish-kryetar i Prishtinës, Isa Mustafa, ka bërë një krahasim rreth mënyrës së qeverisjes qendrore ndaj asaj lokale.

Ish-kreu i LDK-së u shpreh se puna e kryetarit të komunës është më e vlefshme për disa arsye, derisa në detyra të qeverisjes qendrore, ai thotë se puna që bën nuk lidhet çdoherë me individin.

”Për atë që dëshiron të shihet puna e tij dhe ta kujtojnë atë për veprën e tij, nuk ka punë më të rëndësishme apo më tërheqëse dhe me të vlefshme sesa puna e kryetarit të komunës”, tha ai ne Klan Kosova. 
Sepse në qeverinë qendrore mund të punojë shumë, mirëpo puna nuk lidhet drejtpërdrejt me individin”, ka thënë Mustafa.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco