Kelmendi publikon një video: Orë historie nga komunisti i parë, Ymer Dishnica, për komunistin e fundit Edi Rama

Kelmendi publikon një video: Orë historie nga komunisti i parë, Ymer Dishnica, për komunistin e fundit Edi Rama

10:57, 30/11/2022

Publicisti Migjen Kelmendi ka publikuar një fragment nga dokumentari "Të Shituar Utopie", që e kishte punuar vetë ai në vitin 92/93 për Televizionin Shqiptar, si kontribut debatit aktual për 29 Nëntorin, konferencën e Mukjes dhe Enver Hoxhën, shkruan Syri.net Kosova

Kelmendi, në hyrje të shkrimit ka 'goditur' kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, duke e quajtur 'komunisti i fundit'.

Postimi i Kelmendit:

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco