Kinematografia në zi/ Ndërron jetë në moshën 33 vjeçare aktori i njohur

Kinematografia në zi/ Ndërron jetë në moshën 33 vjeçare aktori i njohur

11:17, 28/09/2022

Aktori Robert Cormier, i njohur më së shumti për rolet në Heartland dhe Slasher të Netflix, ka vdekur në moshën 33-vjeçare.

Aktori kanadez vdiq të premten. Motra e tij konfirmoi lajmin për Hollyëood Reporter duke thënë se Cormier vdiq në spital në Etobicoke, Ontario, nga plagët e marra pas një rënieje.

Cormier për dy sezonet e fundit luajti Finn në Heartland të CBC , i cili ka transmetuar për 15 sezone në TV kanadez dhe mban rekordin për të qenë drama më e gjatë një orëshe në Kanada.

Rolet e tjera përfshijnë” Designated Survivor”, “Ransom” dhe luajtjen e ëinston për dy episode në “American Gods” të Starz.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco