Asetet kulturore po restaurohen në Gjilan

Asetet kulturore po restaurohen në Gjilan

15:37, 10/11/2021

Monumentet e trashëgimisë kulturore po trajtohen me prioritet.

Kësaj radhe është vazhduar me ndërhyrjet restauruese në asetet e trashëgimisë kulturore në regjion të Gjilanit. Gjithë puna po bëhet me intensitet të lartë dhe sipas dinamikës së planifikuar.

Më poshtë keni pamjet nga punimet në Kullën e Sahit Agës, Xhamisë në Vryneç dhe Mullirin e Ndue Sopit në Bincë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Më të lexuarat
Denonco