‘Aristokrati i komedisë shqiptare’/ Në përvjetorin e vdekjes, Agron Llakaj e kujton kështu Koço Devolen

‘Aristokrati i komedisë shqiptare’/ Në përvjetorin e vdekjes, Agron Llakaj e kujton kështu Koço Devolen

12:05, 08/11/2021

Si sot, një vit më parë, u nda nga jeta aktoi i madh i humorit Koço Devole.

E në këtë përvjetor nuk kishte si të mos kujtohej nga miqtë e tij më të mirë dhe nga ata që kur ishte gjallë ishin pranë tij duke e respektuar atë si njeri dhe artin e tij.

Një Ndër to është edhe akoRi i madh i humorit Agron Llakaj i cili ndau një foto të vjetër në Instagram ku shfaqet krah Devoles .

Llakaj krahas fotos ka dedikuar atij disa rreshta, ku shkruan se Koço ishte si një shkollë e dytë e humorit për të.

Madje ai shton se një person si Devole do duhen vite që të vijë sërish në Shqipëri

Nga ana tjetër, aktori i mirënjohur ka shprehur dëshirën që në këtë përvjetor të parë të largimit të Devoles, ai të nderohej me dekoratën “Nderi i Kombit”.

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Më të lexuarat
Denonco