Mark Zuckerberg e merr edhe një vendim rreth Facebook, ja për çka bëhet fjalë

Mark Zuckerberg e merr edhe një vendim rreth Facebook, ja për çka bëhet fjalë

19:56, 02/11/2021

Facebook po mbyll sistemin e njohjes së fytyrës që etiketon automatikisht përdoruesit.

Kjo kompani ka fshirë gjurmët e fytyrës së më shumë se 1 miliard njerëzve, shkruan Daily Mail.

Përafërsisht 640 milionë përdorues aktivë të përditshëm kanë zgjedhur këtë, ku si rezultat i ndryshimit, ai nuk do të njohë më automatikisht fytyrat e njerëzve në foto ose video.

Përdoruesit gjithashtu nuk do të jenë më në gjendje të sugjerojnë një etiketë për një person dhe sistemi që ai përdor për të verbrit dhe ata me shikim të dëmtuar do të ndikohet gjithashtu nga ky vendim.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco