Para MKRS-së vendosen fotografia e Ismet Pejës dhe libri i kujtimeve

Para MKRS-së vendosen fotografia e Ismet Pejës dhe libri i kujtimeve

12:17, 23/11/2020

Ministrja e MKRS-së, Vlora Dumoshi, bëri të ditur se para objektit të kësaj ministri është vënë fotografia dhe libri i kujtimit, në nder të këngëtarit të ndjerë, Ismet Peja.

“Njoftoj të gjithë miqtë dhe komunitetin artistik se para objektit të Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit gjatë ditës do të jetë i vendosur edhe libri i kujtimeve për artistin e madh shqiptar, Ismet Peja” shkruhet në njoftimin e Dumoshit.

Të dashur qytetarë, Njoftoj të gjithë miqtë dhe komunitetin artistik se para objektit të Ministrisë së Kulturës, Rinisë...

Posted by Vlora Dumoshi on Monday, 23 November 2020

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco