Vdes kompozitori i njohur Samir Durguti

Vdes kompozitori i njohur Samir Durguti

21:23, 06/11/2020

Bujar Idrizi në një postim në rrjetin social ‘Facebook’, e ka dhënë lajmin për vdekjen e kompozitorit, Samir Durguti, raporton Syri net Kosova.

Po ashtu ai ka treguar se me Samirin kanë krijuar hite.

“Me Samirin së bashku kemi krijuar hite, këngë të cilat tanimë janë pjesë e antologjisë muzikore shqipe. Së bashku me të kemi krijuar këngë të cilat i kanë interpretuar këngëtarët e njohur të skenës tonë”, ka shkruar Idrizi

Sipas, Idrizit me Samirin kanë punuar edhe në Radio Vat, gjatë viteve të arta dhe sfiduese të vatit.

Më poshtë keni postimin e plotë:

Sapo morra lajmin se ka ndru jet kompozitori, producenti, kolegu, bashkpuntori dhe mbi te gjitha miku im SAMIR...

Posted by Bujar Idrizi on Friday, November 6, 2020

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco