Edhe Emoji-të me maskë, Apple zbulon modelet e reja

Edhe Emoji-të me maskë, Apple zbulon modelet e reja

14:22, 18/07/2020

Edhe Emoji-të me maskë, Apple zbulon modelet e reja

Apple ka zbuluar se së shpejti do të nxjerrë ‘Memoji’ të reja në update-n e ri të iOS.

Në to do të përfshihen opsione të reja për aksesorë fytyre dhe maska.

Modelet e reja duket se do të jenë brenda temës së karantinës dhe izolimit.

Për të festuar ditën botërore të emojit sot, CEO i Apple, Tim Cook, zbuloi një animim të shkurtër të Memoji-ve të reja që do të përfshihen në iOS 14.

Dizajnot e reja do të jenë shumë më gjithëpërfshirëse, pasi do të kenë aksesorë që deri tani kanë munguar, si psh tichel, një shall i mbajtur nga femrat hebreje.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Më të lexuarat
Denonco