Orkestra Frymore e FSK-së shfaq koncert në kohë pandemie

Orkestra Frymore e FSK-së shfaq koncert në kohë pandemie

14:02, 27/05/2020

Në kuadër të angazhimeve të Orkestrës Frymore të Forcës së Sigurisë Kosovës, është realizuar një performancë nga ushtarakët e Orkestrës Frymore nga ambientet e tyre familjare.

Për shkak të specifikave të realizimit dhe kushteve të krijuara me pandeminë Covid19, performaca është realizuar nga ambientet shtëpiake, me këto dy aranzhime të realizuara ushtarakët kanë treguar se edhe në kushte të vështira mundë të bëhen aktivitete të këtij lloji ,vetëm duhen angazhim e përkushtim.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Më të lexuarat
Denonco