‘Mbesin përjetë mes nesh’/ Basha mesazh ngushëllime për vdekjen e Gëzim Krujës

‘Mbesin përjetë mes nesh’/ Basha mesazh ngushëllime për vdekjen e Gëzim Krujës

19:52, 05/04/2020

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka shprehur ngushëllimet e tij për familjen Kruja, pas ndarjes nga jeta të artistit të madh shkodran, Gëzim Kruja.

‘Me hidhërim mësova lajmin e ndarjes nga jeta të Gëzim Krujës, artistit të madh shkodran të humorit që na fali buzëqeshje në ditë të vështira, e sot me dhimbje duhet ti themi lamtumirë. 

Njerëz si ai mbesin përjetë mes nesh me dhuntinë për të na vënë buzagaz e për të parë më të mirën edhe në kohë vështirësish e sprovash.

Ngushëllime familjes Kruja, miqve dhe kolegëve të tij artistë.

U prehtë në paqe!’, shkruan kreu i PD-së Lulzim Basha në mesazhin e tij.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco