Shpallen lojtarët më të mirë të sezonit në Serie A

Shpallen lojtarët më të mirë të sezonit në Serie A

20:31, 24/05/2024

Më pak ndeshje në një sezon, Seria A përgatit reformën.

Kampionati i Serie A ka shpallur sot se cilët janë lojtarët më të mirë të sezonit 2023-2024 në varësi të pozicioneve ku luajnë.

Lojtari më i vlerësuar i sezonit që po mbyllet është zgjedhur kapiteni i kampionëve, Interit, Lautaro Martinez.

Sulmuesi i Juventusit, Dusan Vlahovic, ka fituar në garën me Paulo Dybala të Romës dhe Rafael Leaon e Milanit, duke u zgjedhur si sulmuesi më i mirë i këtij sezoni.

Mesfushori më i mirë është sërish një lojtar i “zikaltërve”, Hakan Çalhanoglu, me turkun që realizoi një sezon ëndrrash.

Sa i përket mbrojtjes, edhe në këtë repart më i mirë i edicionit 2023-2024 është zgjedhur nga radhët e kampionëve të Serie A dhe ai është Alessandro Bastoni.

Teksa portieri i sezonit, që padyshim u shfaq në super formë është i skuadrës së Monzës, Michele Di Gregorio.

Ndërsa sa i përket lojtarit më të mirë U-23, më në formë është shfaqur sulmuesi i Bolognas, Joshua Zirkzee.

Në fund sa i përket trajnerit, nuk kishe si të ndodhte ndryshe, tekniku më i mirë i këtij edicioni është zgjedhur kampioni Simone Inzaghi.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco