Tite pranë stolit të skuadrës së dashur të brazilianëve

Tite pranë stolit të skuadrës së dashur të brazilianëve

11:44, 29/09/2023

Flamengo ka shkarkuar Jorge Sampaolin. Drejtuesit e klubit brazilian kanë vendosur ndërprerjen e bashkëpunimit me trajnerin argjentinas, i cili zbarkoi në Rio De Janeiro vetëm pesë muaj më parë.

Kuqezinjtë nuk ia dolën të fitonin Kupën e Brazilit, trofe që shkoi për Sao Paulon, që triumfoi me rezultatin e përgjithshëm 2-1 në dy ndeshjet kundër Flamengos.

“Zoti Jorge Sampaoli dhe stafi i tij nuk do të menaxhojnë më skuadrën kuqezi”, lexohet në komunikatën zyrtare të Flamengos. Ku nuk mungon urimi për të ardhmen e tyre.

Sampaoli kishte edhe një vit kontratë me një nga klubet më të dashura në Brazil dhe nga ky shkarkim do të përfitojë rreth 1.8 milionë euro.

Ndërkohë, kandidati kryesor për t’u ulur në pankinën e Flamengos është Tite, ish-trajneri i Brazilit, i cili qëndron pushim prej përfundimit të Botërorit “Katar 2022”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco