Milan dominon në 'San Siro', por kuqezinjtë ndahen në 'paqe' me Newcastle

20:46, 19/09/2023

Milan dhe Newcastle kanë hapur për këtë sezon fazën e grupeve të Champions League.

Kuqezinjtë kanë dominuar totalisht ndeshjen, por nuk kanë arritur të gjejnë golin. Pjesa e parë ishte e tëra për italianët, pasi tentuan shumë herë për të shënuar, por nuk ia dolën. Raste të shumta me Theo, Leao, Giroud, por asnjëri nuk mundi të shënonte.

Pjesa e dytë ishte pothuajse njësoj, por Milan dhe as Newcastle nuk gjetën rrjetën, dhe kështu ndajnë së bashku nga një pikë.

Sfida tjetër mes Young Boys dhe Leipzigut përfundoi me fitoren 1-3 të skuadrës gjermane. E zhbllokoi rezultatin që në minutën e tretë Simakan, por vendësit barazuan me Elian. Në pjesën e dytë fitorja e “Demave të Kuq” erdhi nga këmbët e Schlager-it dhe Seskos.